Волейболистите приключиха със загуба от САЩ

0
0
268

Националният отбор на България по волейбол за мъже отстъпи пред САЩ с 0:3 гейма (27:29, 19:25, 21:25) в последния си двубой от третия турнир в Лигата на нациите в Анахайм.
Българските волейболисти приключиха участието си в надпреварата с 2 победи и 10 загуби. Националите завършиха на 15-та позиция в общото класиране с 8 точки, като вече си бяха осигурили участие в Лигата на нациите и през следващата година, а последният отбор в подреждането – Китай отпада. Преди това “лъвовете” паднаха и от Сърбия.

Първият гейм в сблъсъка срещу САЩ бе много оспорван. България успя да дръпне с три точки при 14:11, а след това поведе с 20:16. Домакините обаче изравниха за 23:23. Националите имаха шанс да поведат в резултата, но изпуснаха три геймбола и американците спечелиха частта с 29:27.

Във втората част играта бе равностойна до 11:11, след което тимът на САЩ натрупа преднина и я запази до крайното 25:19.
Американците бяха по-концентрирани в ключовите моменти на третия гейм. След равенство 17:17 домакините отново се откъснаха в резултата и с 25:21 стигнаха до успеха.
Мартин Атанасов реализира 9 точки, а с по 6 завършиха Светослав Гоцев и Димитър Димитров.

Националният тим на България сега се прибира в България и след почивката, дадена от селекционера Пламен Константинов, ще започне подготовка за предстоящото Европейско първенство. За там се очаква да се включат капитанът Цветан Соколов, бойкотиращият Матей Казийски, както и Александър Николов, който в момента участва с младежите на Световното в Бахрейн.