Везенков допринесе за победа на Сакраменто

0
0
138

Александър Везенков се включи силно като резерва и помогна на Сакраменто Кингс за победа със 122:107 срещу Атланта в среща от Националната баскетболна асоциация.

С победа на Сакраменто и Везенков, се прекъсна серия от четири поредни загуби в НБА.

Везенков прекара 6 минути на игрището и завърши с 8 точки и 2 борби. Спортист номер 1 на България за 2023 година имаше 75 процента успеваемост в стрелбата (3 от 4).

Везенков стигна зъби и допринесе за успеха, макар че преди мача стана ясно, че има болки в глезена и участието му в мача бе под въпрос до последно.

В последната четвърт българският баскетболист беше сменен след сблъсък с противников играч.

Най-резултатен за Кингс бе Харисън Барнс с 32 т., а Домантас Сабонис  завърши с “дабъл-дабъл” – 14 т. и 21 борби.

За Атланта се отличи ДеДжоунте Мъри, с “дабъл-дабъл” с 35 т. и 10 борби ч, а  Богдан Богданович добави 18 т.

Сакраменто остава на седмо място в Западната конференция.