Макс Верстапен откри сезона с победа

0
0
236

Макс Верстапен откри сезон 2023 във Формула 1 с победа в Гран при на Бахрейн. Световният шампион нямаше почти никакви проблеми, след като стартира от полпозишън водеше до финала.

Успехът е 36-ти в кариерата на Верстапен. Той вече е само на пет успеха от това да се изравни с Аертон Сена във вечната ранглиста на Формула 1.
Втори финишира съотборникът му в Ред Бул Серхио Перес завърши на второто място. След него се нареди Фернандо Алонсо. За ветерана това беше първи официален старт с Астън Мартин и 99-и подиум във Ф1.

Състезанието беше белязано от отпадане на Шарл Льоклер. Пилотът на Ферари се движеше на позиция за подиум, но двигателят му получи повреда в 41-ата обиколка. Съотборникът му Карлос Сайнц пък имаше проблеми с гумите в края на състезанието. Въпреки това той удържа четвъртото място, а десетката допълниха Хамилтън, Строл, Ръсел, Ботас, Гасли и Алекс Албън, донесъл точка за Уилямс.

“Нямам представа какво се случи с колата, когато загубих електричество. Единственото, което знам е, че се случи, но не знам по каква причина. Не знам дали е свързано с промяната, която имахме тази сутрин, така че не искам да коментирам това, но е жалко”, каза Льоклер.

“Очаквахме да сме по-назад този уикенд, особено в надпреварата с “Ред Бул”. Този отбор в момента е от друга планета. Но точно затова през повечето уикенди трябва да се уверим, че ще спечелим възможно най-много точки, а сега не успяхме да го направим”, добави той.