> > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >

Усик детронира Антъни Джошуа


0
0
472

Олександър Усик е новият световен шампион в тежка категория на бокса, след като победи досегашния носител на три от поясите Антъни Джошуа с единодушно решение в сблъсъка им в Лондон. Пред 65 хиляди зрители в „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“ украинецът категорично надигра именития си съперник в 12 рунда, за да получи гласа и на тримата съдии: 117-112, 116-112, 115-113. За Джошуа това бе втора загуба на професионалния ринг след поражението от Анди Руис преди две години, като той ще се опита да си върне поясите на IBF, WBO и WBA в реванша с Усик.

Около непобедения до момента украинец имаше много въпросителни дали той ще може да се противопостави на най-добрите в тежка категория, след като стана шампион в полутежка, а на кантара в петък бе 100 килограма, близо 9 по-малко от съперника си. 34-годишният украинец обаче демонстрира изключителните си боксови качества и доминираше над Ей Джей, като не се притесняваше да влизат и в близка размяна на удари. Усик нанесе много тежки удари на Джошуа, като почти го свали в 7-ия и 12-ия рунд, а британецът имаше сериозни поражения по лицето си. Неговият промоутър Еди Хърн разкри, че Джошуа ще трябва да посети болница, за да стане ясно дали има фрактура на очната орбита.

Самият Джошуа напусна стадиона веднага след решението на съдиите, като после направи кратко изказване в социалните мрежи: „Бъди позитивен, дори когато светът се срива пред теб. Лондон, обичам ви и ви благодаря“, написа Ей Джей в туитър. Еди Хърн увери, че неговият боксьор ще направи всичко по силите си, за да бъде по-добър в реванша.
„Той ще мисли само и единствено за Олександър Усик. Ще си мисли как може да се подобри, както може да го победи. Той е вманиачен в това да се подобрява. Антъни Джошуа има много по-голям потенциал, но ще трябва да се представи много по-добре, ако иска да спечели реванша“, заяви Хърн.

https://twitter.com/DAZNBoxing/status/1441891031000231936?s=20

За Усик това бе 19-та поредна победа в професионалния бокс, като той има сериозни успехи и като аматьор, включително злато от Купа Странджа през 2008 година и титла от Олимпийските игри четири години по-късно, когато победи Тервел Пулев на полуфиналите по пътя си към златния медал в Лондон.

Снимка: Туитър

0
0

Лицензирани букмейкъри и казина в България

300 безплатни игри при регистрация
Кешбек до 200 евро
25 евро безплатен залог с бонус код 7dnifutbol
До 250 евро и 100 безплатни игри
Дo 100 евро
15 евро БЕЗ ДЕПОЗИТ С ПРОМОКОД 01-701
5 евро БЕЗ ДЕПОЗИТ с промокод PB-0076
100% до 100 евро
До 125 евро + 50евро безплатен залог
До 100 евро
guest
0 Коментари
Най-стари
Най-нови Най-висок рейтинг
Inline Feedbacks
Покажете всички коментари
0
Оставете Вашия коментарx