Юнайтед и Тотнъм бият за ФА Къп

0
0
203

Манчестър Юнайтед се класира за осминафиналите на ФА Къп след победа с 3:1 над втородивизионния Рединг на “Олд Трафорд”. Тимът на Ерик Тен Хаг продължи впечатляващата си домакинска серия от десет поредни успеха.

Резултатът откри Каземиро в 54-ата минута след извеждащ пас на Антъни. Бившият халф на Реал Мадрид технично копна топката над вратаря. Само четири по-късно той отново се прояви с удар по земя, който влезе в далечния ъгъл – 2:0.

В 65-ата минута бившият нападател на Ливърпул Анди Керъл получи втори жълт картон след грубо нарушение срещу Каземиро. Резервата Фред направи резултата 3:0 само секунди по-късно след подаване на Бруно Фернандеш и удар с пета от близка дистанция. Този път големият коз Маркъс Рашфорд не успя да блесне.

Рединг изненадващо стигна до попадение в 72-ата минута, когато след центриране от корнер Амаду Мбенгу се разписа с глава.

В друг мач от надпреварата Тотнъм се наложи с 3:0 срещу Престън Норт Енд.

Хари Кейн получи почивка от мениджъра Антонио Конте. В негово отсъствие на два пъти се разписа партньорът му в атака за “шпорите” Хюн Мин Сон. Националът на Република Корея откри резултата в 50-ата минута след скучно първо полувреме.

Точно 19 минути след това Сон с шут от дистанция реализира и втория гол във вратата на Престън.

Новото попълнение Арно Данжума, който премина в Тотнъм по-рано през седмицата, влезе като резерва и в дебюта си оформи класическия успех за гостите три минути преди края на редовното време на двубоя на стадион “Дийп Дейл”.