Ман Юнайтед надигра Тотнъм само с 2:0

0
0
259

Манчестър Юнайтед убедително надигра Тотнъм и спечели с 2:0 сблъсъка от Висшата лига на “Олд Трафорд”. Отборът на Ерик тен Хаг създаде куп положения в мача и можеше да разгроми съперника, ако не бяха поредицата спасявания на вратаря Уго Лорис.

Още през първата част домакините отправиха 19 удара към вратата на французина, но той спаси всичко и нулевото равенство се запази. Тотнъм играеше доста дефанзивно и атакуваше твърде рядко.

Втората част започна с гол за Юнайтед, а негов автор стана Фред след удар извън наказателното поле и фатален рикошет в краката на Бен Дейвис. В 69-ата минута Бруно Фернандеш удвои с прецизен фалц след блокиран шут на Фред.
Лорис продължаваше да прави спасявания и на няколко пъти попречи на Маркъс Рашфорд да се разпише. Втори гол на Фернандеш пък беше отменен заради засада.
В крайна сметка Юнайтед постигна още една победа на своя стадион срещу пряк конкурент за топ 4, след като по-рано през сезона взе дербитата срещу Арсенал и Ливърпул у дома. Като цяло обаче и на фона на финансовите средства, тимът продължава да се мъчи.
“Червените дяволи” се придвижиха на пето място в класирането с 19 т., една зад четвъртия Челси. Тотнъм остава трети с 23 т., но и с мач повече.