Ман Юнайтед влезе в Шампионската лига след победа над Челси

0
0
302

Манчестър Юнайтед си осигури последната квота за Шампионската лига в Англия, след като се наложи над Челси с 4:1 в отложен мач от 32-рия кръг на Висшата лига. С трите точки “червените дяволи” изпревариха тима на Нюкасъл и вече са на трето място в класирането със 72 точки кръг преди края. “Свраките” по-рано през месеца се завърнаха в турнира на богатите.
Челси е твърдо на 12-о място с 43 т. и направи антирекорд за най-малко точки в първенството, като до този момент най-слабото постижение на лондончани бе 50 точки.

Тимът на Ерик тен Хаг показа забележителна афективност, като Каземиро откри резултата в шестата минута, а Антони Марсиал удвои преднинана в добавеното време на първата част, докато Михайло Мудрик, Кай Хаверц и Конър Галахър направиха пропуски за Челси.

След почивката Бруно Фернандеш направи 3:0 от дузпа, а Маркъс Рашфорд вкара и четвърто попадение. Разликата можеше да е и по-голяма, но удари на Фернандеш и Алехандро Гарначо се спряха в напречната греда.
В последната минута на добавеното време Жоао Феликс вкара почетния гол за Челси.
Манчестър Юнайтед продължава да се готви и за финала си за ФА Къп срещу градския съперник Манчестър Сити на 3 юни.