Ман Юнайтед продължава да гази в Англия

0
0
202

Манчестър Юнайтед очаквано се класира за полуфиналите на „Карабао Къп“ след 3:0 у дома над третодивизионния Чарлтън Атлетик, но резултатът бе 1:0 до последните минути. Въпреки това “червените дяволи” записаха осма поредна победа, а изгонването на Кристиано Роналдо се оказа положителен ход, въпреки, че в тима твърдят, че не мислят за титли.

Антъни даде аванс на домакините в средата на първото полувреме, но след това те трябваше да чакат до самия край, когато Маркъс Рашфорд вкара двата гола на спокойствието. Нападателят влезе от пейката и гарантира успеха.

Eрик тен Хаг очаквано даде почивка на ключови фигури като Де Хеа, Шоу, Рашфорд, Ериксен, Каземиро и Фернандеш, но все пак съставът бе достатъчно солиден, като Магуайър, Мартинес, Мактомини и младия Гарначо започнаха.

В 7-ата минута Гарначо стреля опасно за домакините, които взеха контрола още от началото. Малко след това отново младокът се измъкна и отправи опасен шут, но малко встрани.

Усещането бе, че е въпрос на време Юнайтед да вкара и пробивът дойде в 21-ата минута. Тогава Фред намери Антъни малко пред наказателното поле, бразилецът си нагласи топката на левия крак и с отличен удар я прати в далечния ъгъл за 1:0.

Последва контузия в задната част на бедрото за Дало, който трябваше да напусне, а малко след това Фред стреля в гредата от свободен удар. Малко преди паузата Гарначо прати топката над целта, след като пак успя да се измъкне, но паузата дойде при 1:0.

Първото положение за Чарлтън дойде скоро след почивката, когато Скот Фрейзър прибърза и стреля над вратата. Антъни вкара отново в 49-ата минута, но бе в очевидна засада. Малко по-късно бразилецът отправи нов опасен изстрел, малко встрани обаче.

Тен Хаг направи тройна смяна в търсене на втория гол на спокойствието и Гарначо накара Мейнард-Брюър да прави важно спасяване в 65-ата минута. Резултатът обаче оставаше само 1:0 и 78-ата минута Хийтън трябваше да спасява удар на Фрейзър, но го направи солидно.

В 90-ата минута обаче, Рашфорд подпечата победата. Резервата Пелистри го намери на добра позиция и англичанинът реализира, а в 93-ата минута отбеляза и още веднъж, макар че при подаването на Каземиро останаха съмнения за засада. Рашфорд обаче отново демонстрира страхотната си форма, вкарвайки в 6-и пореден мач.

Манчестър Юнайтед – Чарлтън 3:0