И Ман Юнайтед стигна финала на Карабао Къп

0
0
188

Манчестър Юнайтед се класира за първи финал под ръководството на мениджъра Ерик тен Хаг, след като победи за втори път Нотингам Форест в полуфиналите на турнира Карабао Къп. Часове по-рано Форес взе играч №28, откакто е в елита.

“Червените дяволи” имаха комфортна преднина от 3:0 от гостуването си в Нотингам преди седмица, а сега спечелиха с 2:0 на “Олд Трафорд”, за да отстранят съперника с общ резултат 5:0. По този начин Манчестър Юнайтед ще се изправи срещу Нюкасъл във финала на надпреварата, след като “свраките” победиха Саутхемптън в другия полуфинал.

Въпреки солидния аванс, Тен Хаг отново заложи на силен състав и не даде почивка на основни футболисти като Рафаел Варан, Бруно Фернандеш и Каземиро. Новото попълнение Марсел Забицер нямаше възможност да дебютира, тъй като все още не е получил работна виза. След повече от един час без голове резервата Антони Марсиал откри резултата в 73-та минута, а три минути по-късно Фред удвои, като и за двата гола асистира Маркъс Рашфорд.

Така Юнайтед се класира за финала на Купата на лигата за десети път в историята си, като ще срещне Нюкасъл на “Уембли” на 26 февруари.