Изненада: Унгария спря Франция

0
0
381

Унгария и Франция завършиха 1:1 в двубой от група F на Европейското първенство. Пред около 60 000 зрители на „Пушкаш Арена“ в Будапеща, световният шампион очаквано имаше по-добрите възможности през първата част, но не успя да реализира попадение. Стражът на унгарците Петер Гулачи трябваше да се проявява само веднъж, като неточни изстрели по посока вратата му отправиха Килиан Мбапе на два пъти и Карим Бензема. Вицешампионът от Евро 2016 бе наказан за високомерието си в края на откриващите 45 минути, когато Атила Фиола получи пас от Роланд Салай, напредна необезпокояван в наказателното поле на „петлите“ и матира Юго Лорис и компания във втората минута на добавеното време от главния съдия Майкъл Оливър.

След паузата унгарците продължиха да играят дисциплинирано, като най-добрият шанс за Франция се откри пред резервата Усман Дембеле, чийто удар с десния крак срещна гредата. Малко след това тимът на Дидие Дешан се добра до изравнителен гол чрез Антоан Гризман, който се възползва от грешка в отбраната на съперника и със силен шут с левия крак парира Гулачи. До края на мача французите натиснаха в търсене на победно попадение, като Мбапе получи изгодна ситуация, но стреля право в Гулачи. В заключителните мигове Рафаел Варан се извиси във въздуха, но ударът му не попадна в целта и така Франция пропусна шанса да си гарантира класиране на осминафиналите в надпреварата. Отборът е с четири точки и заема първата позиция в групата, докато Унгария запази шансове с дебютната си точка на Евро 2020.

В момента върви двубоят между действащия еврошампион Португалия и Германия, като след първите си срещи „мореплавателите“ са с три точки и ще търсят място на 1/8-финалите, докато Бундестимът е кръгла нула и ще се бори да остане в играта за прогресиране напред. В последните срещи от групата Франция играе с Португалия, а Унгария се изправя срещу Германия.