Уест Хем изхвърли Ман Юнайтед за Купата на Лигата

0
0
292

Манчестър Юнайтед отпадна от турнира за Купата на лигата, след като допусна загуба от гостуващия Уест Хем с 0:1 в сблъсък от третия кръг на надпреварата. Мануел Лансини отбеляза единственото и победно попадение още в деветата минута.

Срещата премина под диктовката на “червените дяволи”, които през уикенда биха именно “чуковете” за първенството, но сега се препънаха. Играчите на Оле Гунар Солскяер така и на успяха да застрашат сериозно вратата на Алфонс Ареола, който направи едва едно ключово спасяване през второто полувреме. В края на двубоя “чуковете” можеха да подпечатат успеха си, но и гредата помогна на Дийн Хендерсън.

Гостите първи стигнаха до удар още в третата минута, когато Андрий Ярмоленко напредна добре отдясно и намери Джаред Боуен в наказателното поле, който стреля, но на безопасно разстояние от лявата греда на Дийн Хендерсън.
Четири минути по-късно отново се стигна до опасност пред вратата на домакините. След рикошет топката попадна в Алекс Крал отляво в наказателното поле, който шутира, но бе блокиран от Ерик Баи в корнер.

Натискът на “чуковете” даде резултат в деветата минута, когато те поведоха в резултата. Райън Фредерикс успя да пробие между цели трима играчи на Ман Юнайтед отдясно, влезе в наказателното поле, стигна до аутлинията и опита да върне топката към свой съотборник. Тя рикошира в играч на домакините и попадна в Мануел Лансини, който с хубав удар по тревата намери долния десен ъгъл на Хендерсън – 0:1.
Домакините обаче тръгнаха в предни позиции и в 13-ата минута удариха греда. Хуан Мата центрира от корнер, топката беше изчистена, но тя се върна в испанеца, който стреля към вратата под ъгъл, но кълбото се отби от напречната греда на Алфонс Ареола.
В 27-ата минута Алекс Телеш комбинира с Джеси Лингард на границата на наказателното поле и стреля опасно, но Ареола изби отлично в корнер. Девет минути по-късно Марсиал опита удар, който обаче премина покрай дясната греда на гостите.

В началните минути на второто полувреме Юнайтед опита да натисне, но така и не успяваше да застраши вратата на Ареола. В 57-ата минута Диого Далот шутира, но неточно. След час игра Андрий Ярмоленко опита удар от границата на наказателното поле, но над вратата на Хендерсън.
Манчестър Юнайтед бе много близо до изравняването в 62-ата минута. Дони ван де Беек изведе по отличен начин в наказателното поле влезлия преди секунди Мейсън Грийнууд, който пое отлично топката и стреля с левия крак, но Ареола го блокира и спаси.
В заключителните минути Мейсън Грийнууд стреля в наказателното поле, но без проблеми за Ареола. В 86-ата минута отново Фернандеш изпробва късмета си, но без успех. Ярмоленко (86) получи в наказателното поле от Марк Нобъл, преодоля вратаря и стреля, но в дясната греда. Минута след това Боуен пък изведе сам срещу Хендерсън Нобъл, който обаче не успя да се реваншира за изпуснатата дузпа в миналия двубой и стреля право в него. В 88-ата минута Боуен влезе в наказателното поле отдясно и стреля в близкия ъгъл, но Хендерсън се намеси и улови.
До края Ман Юнайтед така и не успя да стигне до изравнителния гол, което прати Уест Хем в четвъртия кръг.