> > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >

УЕФА се отказа да съди основатели на Суперлигата


0
0
586

Европейската футболна централа (УЕФА) прекрати дисциплинарното производство срещу испанските Реал Мадрид и Барселона, както и италианския Ювентус по делото за Суперлигата. Това съобщи пресслужбата на УЕФА.

Делото срещу клубовете бе стартирано на 25 май след разследване от длъжностните лица по етика и дисциплина. Това решение беше взето поради евентуално нарушение на правно-нормативната база на УЕФА.

На 19 април английските Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити, Тотнъм, Ливърпул, Челси и Арсенал, испанските Барселона, Атлетико и Реал, както и италианските Милан, Интер и Ювентус обявиха създаването на Суперлигата. След остър протест от фенове и заплаха от санкции от Международната футболна федерация (ФИФА) и УЕФА, в Суперлигата останаха само Реал Мадрид, Барселона и Ювентус. На 7 май УЕФА обяви помирение с останалите девет отбора и публикува списък със санкции в случай на връщане към идеята за Суперлига.

0
0

Лицензирани букмейкъри и казина в България

300 безплатни игри
Кешбек до 200 €
25€ с код 7dnifutbol
До 250 € и 100 врътки
Дo 100 €
5€ с код PB-0076
15€ промокод 01-701
До 100 €

Comments