Турчин тегли Лил към титлата във Франция

0
0
279

Турчин тегли Лил към титлата във Франция. Бурак Йълмаз донесе успеха над домакина Лион с 3:2 в мача от 34-ия кръг. Така тимът му събра 73 точки, като води с точка пред ПСЖ и с 2 т. пред третия Монако. Четвърти остана именно Лион с 67 т., който с това поражение беше елиминиран от борбата за ценното отличие.

На “Парк Олимпик Лион” “песовете” губеха с 0:2 до края на първото полувреме, когато Бурак Йълмаз намали. Той препарира вратаря на “хлапетата” с невероятен пряк свободен удар. Джонатан Дейвид изравни в 60-ата минута след асистенция на турчина, а отново Бурак Йълмаз в 85-ата донесе така важния успех на Лил, след като беше изведен на скорост от ляво.

След мача турският национал беше представен във френската преса, като героя, който ще донесе титлата (“hero” title).
“Последните 4, надяваме се…”, написа в социалните мрежи самият Йълмаз. Турчинът визира, че трябва да спечелят последните четири мача, за да триумфират с титлата.

Страхотен пряк свободен удар. Йълмаз изведе отбора до успеха, като стартът на обрата беше от статично положение. Йълмаз е на 35 години, а заби два гола и добави една асистенция”, написа испанският вестник “Мундо Депортиво”.
А “Foot Mercato” просто определи опитния нападател за “герой”.