Тухел изравни рекорд на Раниери

0
0
281

Новият мениджър на Челси Томас Тухел повтори рекорд на Клаудио Раниери, поставен със състава на Лестър. Челси в събота победи Уест Хем с 1:0 на Олимпийския стадион в Лондон в мач от 33-и кръг на Премиършип. Под ръководството на 47-годишния Тухел “сините” нямат загуба вече в десет поредни срещи (8 победи и 2 равенства). Така Тухел повтори постижение на Клаудио Раниери с Лестър от шампионската 2015 година.

Срещу “чуковете” “сините” стигнаха до важния успех в битката за топ 4 благодарение на точната интервенция на Тимо Вернер в края на първото полувреме, който оползотвори асистенция на Бен Чилуел. В 82-ата минута домакините останаха в намален състав след директния червен картон на Фабиан Балбуена.
В класирането тимът на Томас Тухел е вече еднолично на четвъртата позиция с 58 точки, на една от третия Лестър и на три пред последния си съперник. Ливърпул, Тотнъм и Евертън имат съответно 54, 53 и 52 пункта, като “карамелите” са с мач по-малко.
В следващия кръг Челси приема Фулъм, докато Уест Хем гостува на Бърнли.