Три мача от първенството предстоят днес

0
0
252

Три мача от 26-ия кръг на Първа лига ще се изиграят днес. На Разпети петък програмата стартира в 13:30 часа със срещата Локомотив Сф – Пирин и продължава с двубоите Септември – ЦСКА 1948 (15:45 ч.) и Арда – Лудогорец (18:00).

Локомотив ще се бори за седмата позиция, като тази борба по всяка вероятност ще е с отборите на Арда и Славия. Гостите от своя страна дръпнаха пред Спартак и Хебър, но голямата цел е да не са измежду последните три отбора в таблицата. “Червено-черните” успяха да запишат три трудни, но последователни победи. Две от тях дойдоха в Първа лига и сложиха край на дълга суша от месеци насам. Първо „железничарите“ спечелиха срещу Спартак с 2:1 във Варна, а след това минимално надиграха Славия. Локомотив се справи с „белите“ и за Купата на България, където е на полуфинал с ЦСКА 1948. Миналата седмица столичното Локо не отправи точен удар срещу Левски и загуби с 0:1 на „Герена“. След този мач треньорът на “сините” Мъри Стоилов напусна.

Пирин се намира в страхотна форма, от която успя да се сдобие с осем изключително важни точки в битката за оцеляване. Тази поредица започна с победа в Разград и продължи с такава над Хебър у дома. Като успех може да приемем и последвалите две равенства. Първото от тях бе нулево във Враца срещу Ботев, а миналата седмица Преслав Йорданов изравни за 1:1 в 93-та минута у дома срещу Арда.

През есента ЦСКА 1948 взе три точки от Септември с гол на Ивайло Чочев в 88-та минута. Към момента домакините остават само три отбора зад гърба си, докато гостите са на осем точки от Лудогорец и на седем пред четвъртия Левски.

Лудогорец не прави най-добрия си сезон, но достигна до елиминациите в Европа и все още е в борбата за дубъл на родна сцена. Вече под ръководството на Ивайло Петев шампионите продължават да изостават на четири точки от лидера ЦСКА, за когото в понеделник предстои дерби с Левски. Преди това обаче „орлите“ имат възможност да стопят разликата, но за целта трябва да се справят като гости на Арда.

След поредица от слаби резултати Арда загуби шансове за попадане в шампионската група, а може би и седмото място е целта пред Александър Тунчев. Тимът от Кърджали изпадна в серия от слаби резултати след успеха си над Спартак в началото на месец март. Загуби от Славия и Левски в първенството, а в предишния кръг допусна късно изравняване от Пирин за крайното 1:1. Междувременно Арда игра 120 минути за Купата на България, след които загуби от ЦСКА 1948.

Лудогорец е с четири победи в четири мача под ръководството на Ивайло Петев, но отборът спечели трудно дори срещу тимовете на Хебър и Спартак Варна. Е, миналата седмица „орлите“ записаха исторически успех в Първа Лига. При завръщането си в игра Кирил Десподов отбеляза два гола и записа две асистенции при успеха над Ботев Враца с 8:1. С хеттрик пък се отчете Игор Тиаго.