Стоичков подари “Златна топка” на папата

0
0
168

Легендата на българския футбол Христо Стоичков подари на папа Франциск копие от “Златната топка”, която спечели през 1994 година. Това обяви самият той в социалните мрежи.
Стоичков е в Рим по случай Мача на мира, който тази година е в памет на аржентинската легенда Диего Марадона.

“С голяма голяма радост подарих на папа Франциск копие от моята Златна топка! Бяхме при него, играхме за мира по света във Вечния град! Цар Футбол е най-добрият посланик за мирен свят!”, написа Стоичков в профила си във фейсбук.

Българинът игра в отбора на белите, които допуснаха обрат за 3:4 срещу сините. Стоичков подаде за първия гол, а с технично отиграване с пета беше в основата и на второто попадение на отбора си.

Камата беше редом до състезатели като Роналдиньо, Буфон, Мхитарян, Венсан Кандела, Шота Арвеладзе и др. Носителят на “Златната топка” направи две асистенции за голове на Арвеладзе, а освен това атрактивно с пета участва в акцията при попадение на португалеца Уго Алмейда.

В състава на “сините” бяха предимно италианци – Чиро Ферара, Бруно Алвеш, Ди Биардо, Каниджа, Имобиле, Ди Натале, Клозе, Перота, братът на Диего Марадона – Лало Марадона, Воронин, Колонезе, Куфре, Бенариво и др.
Преди началото на двубоя Роналдиньо и Чиро Ферара посадиха дърво за мир.

Докато Ицо беше на терена – само през първото полувреме от 25 минути, неговият отбор водеше с 3:2. После Стоичков, който игра с №9, беше заменен, а “сините” обърнаха до победното за тях 4:3.