Солскяер след 1:0 над Милан: Погба ни липсваше

0
0
403

Оле Гунар Солскяер призна, че халфът Пол Погба е липсвал много на отбора през последните близо два месеца, в които не игра заради контузия. Французинът, който пропусна последните 10 мача на Манчестър Юнайтед заради травма в бедрото, се нуждаеше само от три минути, за да реши реванша с Милан в Лига Европа. Погба замени на почивката Маркъс Рашфорд и в началото на второто полувреме реализира единствения гол, с който английският тим елиминира Милан и се класира за четвъртфиналите в турнира с общ резултат 2:1. Първата среща преди седмица завърши 1:1 на “Олд Трафорд”.

Пол ни липсваше страшно много. Точно беше влязъл в топформа, когато се контузи. Неговото завръщане ще даде импулс в отбора за оставащите мачове до края на сезона”, обяви норвежецът.

Мениджърът добави, че Рашфорд е получил лека контузия и затова го е заменил на почивката. Солскяер се надява, че нападателят ще бъде готов за мача срещу Лестър за ФА Къп в неделя.
“Маркъс усети болка и не исках да рискувам. Надявам се, че ще бъде на линия за неделя”, каза още Солскяер.

А колегата му Стефано Пиоли смята, че те са заслужавали да стигнат до топ 8.
“И в двата двубоя играхме като отличен отбор. Жалко, че отпадаме, защото положихме много усилия да стигнем до тук.
Не заслужавахме да спрем, направихме достатъчно правилни неща, но допуснахме и два гола по-скоро след свои грешки, отколкото Манчестър Юнайтед да ги е изработил. Това предизвиква голямо разочарование”, коментира треньорът на Милан.