Славия шокира шампиона Лудогорец

0
0
288

Славия буквално шокира шампиона Лудогорец и го победи с 1:0 при домакинството си от 8-ия кръг. “Белите” стигнаха до успеха с куп юноши, което не се оказа пагубно срещу шампионите, а напротив. На стадиона в “Овча купел” точен единствено беше Тони Тасев, който се разписа в 48-ата минута. Гостите пак бяха без треньора си Валдас Дамбраускас, който е заразен с КОВИД-19.

Футболистите на Лудогорец започнаха по-активно срещата, като задържаха повече топката от съперника, но така и не стигнаха до нищо сериозно пред вратата на Светослав Вуцов. Славия отговори със силен удар на Ерол Дост от далечно разстояние, който обаче мина високо над напречната греда на Серджио Падт. “Белите” създадоха поредна опасност в 10-ата минута. Мартин Сораков навлезе по дясното крило и опита прострелно центриране в наказателното поле на Лудогорец. Там Жосуе Са подложи крак, като за малко да си отбележи автогол.

Лудогорец организира добра атака в 17-ата мин. След многоходова комбинация топката стигна до Доминик Янков. Той опита да навлезе в наказателното поле на съперника. Питър Макрилос обаче изби кълбото, като то се насочи към пеналта, където бе прескочено от Шакил Пинас с идеята да стигне до Пиерос Сотириу. Бранител на Славия обаче реагира много бързо и успя да изчисти. В 22-ата минута разградчани създадоха поредно добро положение. Сисиньо центрира в наказателното поле, където Жосуе Са стреля с глава, но над напречната греда. Лудогорец продължи да задържа повече топката в следващите минути, но “орлите” не съумяха да стигнат до нещо опасно пред вратата на Вуцов. Славия, от своя страна, разчиташе предимно на контраатаки, като “белите” също рядко застрашаваха стража на шампионите.
После Макрилос опита изстрел от далечно разстояние в 42-ата минута, но топката мина високо над вратата на Серджио Падт. Секунди преди края на първото полувреме Баджи намери Текпетей в наказателното поле на Славия. Офанзивният футболист се опита да овладее, но падна в пеналта, след което бранител на “белите” изчисти.

Славия поведе в 48-ата минута. Тони Тасев овладя една топка в центъра, напредна, след което стреля от над 30 метра, като не остави никакви шансове на Серджио Падт. В 58-ата минута Славия остана с човек по-малко. Мартин Георгиев бе изгонен след нарушение срещу Бърнард Текпетей. Той настъпи съперника много неприятно, като първоначално Ивайло Стоянов-Сватбата му показа жълт картон. След това обаче реферът разгледа ситуацията с ВАР, като промени решението си и показа директен червен картон на младия футболист.
В 71-ата минута разградчани получиха право да изпълнят фаул пред наказателното поле на Славия. Зад топката застана Елвис Ману, който обаче стреля високо над вратата. В 78-ата минта Славия можеше да вкара втори гол. След силно изчистване Сисиньо сгреши при опита си да извади топката в тъч и тя попадна в Радослав Кирилов. Нападателят на “белите” навлезе в наказателното поле на Лудогорец и стреля много силно с десния крак, но точно в гредата. Топката обаче попадна в Питър Макрилос, който от близко разстояние пробва удар, но Серджио Падт спаси с гърди.
“Белите” продължиха да натискат съперника и стигнаха до поредна опасност пред Падт в 82-ата минута. При една контраатака Питър Макрилос изведе добре Мартин Сораков в наказателното поле. Младият нападател стреля в близкия ъгъл на вратата, но стражът на Лудогорец показа отличен рефлекс и спаси.
В класирането Славия разделя първото място с Ботев Пд с по 17 точки, докато Лудогорец остана трети с 15 т., но и с два мача по-малко.