Славия и Локо Пд излизат в битка за шестото място

0
0
190

Междинният 29-ти кръг от Първа лига започва с два мача във вторник. От 15,00 часа Ботев Враца приема Локомотив Сф, а в 20,00 ч. трябва да започне срещата Славия – Локомотив Пд.

Врачани все още имат теоретичен шанс да избегнат групата на изпадащите и да се спасят в редовния сезон. За целта тимът се нуждае от шест точки в оставащите два мача, а Берое и Ботев Пд да не спечелят повече от точка-две. Две трудни срещи обаче предстоят за „зелените“, които във вторник посрещат у дома Локомотив София, а през уикенда гостуват на „Българска армия“.

Отборът от Северозападна България обаче е без победа от шест кръга насам. Тимът може силно да съжалява за равенствата с Пирин и Хебър у дома, като с два успеха в тях, щеше да е доста по-спокоен за своето оцеляване. В последния кръг „зелените“ не бяха далеч от изненадващ успех в Кърджали, където поведоха в 57 минута с 1:0 на Арда. Радослав Цонев обаче изравни от дузпа в 78 минута, като равенството бе закономерно. След мача дори кметът на Враца Калин Каменов поде атака срещу Боби Михайлов.

Доста непостоянни са изявите на Локомотив София през сезона. Тимът може печели срещи срещу Лудогорец, Левски, Славия и други по-големи отбори, а в същото време да загуби на два пъти от Хебър. В събота „железничарите“ поведоха рано в домакинството си на отбора от Пазарджик, но изненадващо допуснаха пълен обрат до гръмкото 1:4. С тази загуба Локомотив изостана на осем точки от седмия Славия, а този актив трудно ще бъде стопен в предстоящата група от четирите тима в средата.

Може би най-ключовият двубой през този междинен кръг е между Славия и Локомотив Пловдив. Днес ще си проличи, кой от двата отбора има по-голямо желание да продължи сезона в групата на изпадащите. Регламентът на Първа Лига така поставя този спор, че реално загубилият ще има по-голяма вероятност да се добере до Европа. Към момента „белите“ са седми и изостават на точка от днешния си противник, който е точно пред тях.