Славия не успя да изненада ЦСКА

0
0
682

ЦСКА запази аванса си от четири точки пред Лудогорец на върха в Първа лига, след като победи с 2:0 Славия на “Овча Купел”. “Червените” дочакаха своите моменти в средата на второто полувреме, когато вкараха два гола за пет минути. Автори бяха Мено Кох и Дюкенс Назон.
Пет кръга преди края на редовния сезон. Славия остава на седмата позиция с актив от 38 точки.

Наставникът на домакините Златомир Загорчич реши да заложи на 47-годишния Георги Петков на вратата и така той подобри собствения си рекорд, за най-възрастен играч в елитния ни футбол.

След половин час игра гостите извършиха принудителна смяна. На мястото на контузения Вион влезе Гарсес. Пет минути по-късно Галин Иванов отправи първия изстрел в мача, който рикошира в тялото на Кох и топката се озова в мрежата на “червените”. Страничният рефер вдигна засада, мислейки, че топката се е отбила в намиращия се в засада Ахмедов. ВАР арбитърът Ивелин Занев повика главния – Станислав Тодоров, да прегледа ситуацията и той прецени, че Ахмедов е влияел на видимостта на Бусато.

В 53-тата минута гол на ЦСКА също бе отменен. Тобиас Хайнц изведе с дълго подаване Дюкенс Назон. Хаитянинът се измъкна зад защитата на „белите“ и се озова очи в очи с Георги Петков. Голаджията на “червените” преодоля без проблеми вратаря на Славия, но страничният съдия размаха флага си. ВАР потвърди преценката на съдиите, че Назон е бил с малко зад гърба на “белите” бранители.

Девет минути по-късно “армейците” все пак откриха. Мено Кох засече с глава центриране от корнер на Тобиас Хайнц и прониза Петков.
В 67-ата мин. ЦСКА вкара втори гол. Назон не сбърка от няколко метра и удвои преднината на “червените”. Славия сбърка при изнасянето на топката. Браян Морено подаде към Хайнц на десния фланг. Офанзивният играч на ЦСКА видя свободния Назон в пеналта, а хаитянинът направи най-лесното – да прониже вратата на Петков
Следващият мач за ЦСКА е в понеделник след Великден. “Червените” ще мерят сили с вечния враг – Левски.