Ман Сити с трета поредна шампионска титла

0
0
269

Нотингам победи Арсенал с 1:0 и прати титлата на Англия в Манчестър при тима на Пеп Гуардиола. Единственото попадение в срещата бе дело на Тайво Авонии, който се разписа в 19-ата минута.
Така домакините се отдалечиха още от зоната на изпадащите с 37 точки на 16-ото място, докато Арсенал остава втори с 81 точки и без шанс да достигне Ман Сити, който има 85 точки и два мача по-малко.
Сити стана шампион на Англия за трети пореден и общо пети път в последните шест години.

Арсенал ибаче имаше аванс пред огромен период от сезона, а на моменти този аванс бе доста категоричен, но въпреки това шампион е Сити, а това може да стане и със сериозна точкова разлика след изиграването на всичките мачове. А мениджърът на “гражданите” Пеп Гуардиола иска да вземат и купата от Шампионската лига.

Снощи първият добър шанс в срещата бе за Арсенал, когато в 18-ата минута Габриел Жезус стигна до топката в наказателното поле, но от близка дистанция я прати с глава над вратата.
Нотингам отговори светкавично и минута по-късно поведе в резултата. Тайво Авонии изкочи сам срещу Аарън Рамсдейл и без да се колебае прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

В началото на втората част защитата на Арсенал се справи с шут на Фелипе. Три минути след това центриране на Мартин Йодегор в наказателното поле бе блокирано. В 61-ата минута Кейлор Навас блесна със страхотно спасяване, след като Букайо Сака стреля към левия ъгъл.
В 68-ата минута Морган Гибс-Уайт можеше да вкара втори гол за Нотингам, но стреля покрай вратата на Рамсдейл.
В последните минути на срещата играчите на Арсенал започнаха да изпускат нервите си и извършиха няколко нарушения, а Габриел Магаляеш бе и официално предупреден.