Ман Сити оглави Висшата лига след бой по Арсенал

0
0
287

Манчестър Сити даде категорична заявка, че е готов да спечели трета поредна титла. Шампионът на Англия победи домакина Арсенал с 3:1 в отложен мач от 12-ия кръг на Висшата лига.
С успеха си в Лондон “гражданите” се изравниха по точки със съперника, въпреки проблемите си с финансовите нарушения. Двата отбора имат по 51, като за Сити активът е след 23 срещи, докато Арсенал има изиграни 22. “Небесносините” обаче имат доста по-добра голова разлика от съперника си. А Арсенал ще изиграе отложения си мач в самия край на сезона.

На стадион “Емиратс” до почивката Арсенал бе по-активният отбор. Гостите от Манчестър обаче бяха тези, които откриха резултата. Това се случи в 24-тата минута, когато Кевин де Бройне пресече слаб пас на Такехиро Томиясу и от движение с левия крак прехвърли Аарън Рамсдейл за 0:1.
Арсенал отговори в 42-рата минута, когато точен бе Букайо Сака от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря на гостите Едерсон.

След почивката обаче Манчестър Сити имаше пълен контрол и само късметът спаси домакините от унизително поражение. В 57-мата минута шампионите получиха дузпа, след като Габриел Магаляеш събори в собственото си наказателно поле Ерлинг Холанд, но ВАР спаси домакините, показвайки, че при паса към Холанд е имало минимална засада на норвежеца.
В 68-мата минута Родри стреля с глава от близка дистанция, Рамсдейл спаси, а при добавката Мануел Аканджи уцели застаналия на голлинията Жоржиньо.

Четири минути по-късно обаче нищо не можеше да спаси Арсенал. Нова грешка в защитата на домакините позволи на Холанд да пусне пас към Илкай Гюндоган, който продължи наляво за непокрития Джак Грийлиш не бе проблем да открие резултата.
В 82-рата минута Де Бройне комбинира в наказателното поле с Холанд и норвежецът вкара 26-ия си шампионатен гол за сезона с удар с десния крак, оформяйки крайното 3:1 в полза на Сити.