Саутхемптън унизи Ман Сити за Карабао Къп

0
0
281

Саутхемптън победи Манчестър Сити с 2:0 и го елиминира в четвъртфинален мач за Купата на лигата. На стадион “Сейнт Мерис” “светците” стартираха много смело и нанесоха двоен удар в рамките на пет минути в средата на първото полувреме. Французинът Секу Мара откри резултата в 23-ата минута, а близо 300 секунди след това малиецът Муса Дженепо удвои.

Мара намери долния десен ъгъл на “гражданската” врата с плътен удар с десния крак в централната част на пеналта, докато Дженепо намери горния десен ъгъл с изстрел извън наказателното поле.

Куриозното е, че въпреки своите 72% владеене на топката, английският първенец не отправи нито един точен удар и имаше само една блокирана стрелба за първите 45 минути.

Сити, който спечели турнира в 6 от последните 9 сезона (и 4 от предходните пет сезона), така и не можеше да влезе мача, дори след вкарването в игра на головата си машина Ерлинг Халанд в 56-ата минута.
Двайсетина минути преди края именно остър пас към Халанд отдясно за малко да достигне до него, но вратарят на домакините Базуну реагира адекватно и улови кълбото.

Четвърт час преди края на редовното време Саутхемптън, който е собственост на бъдещия шеф на Левски Драган Шолак, можеше да доубие манчестърци, но беше отсъдена засада на Че Адамс. Секунди след това на отсрещната врата Хулиан Алварес можеше да върне интригата, но пропусна.
В 87-ата минута остро центриране отляво отново беше предназначено за Халанд, но норвежецът не успя да засече. Фрапиращото е, че за близо 100 минути игра Манчестър Сити не отправи нито един точен удар.