Сани Жекова се върна на пистата

0
0
265

Легендарната ни сноубордистка Сани Жекова, която официално обяви, че спира с активната си състезателна дейност преди 2 години показа, че все още няма кой да я победи в сноубордкроса. Сани взе участие в националното първенство, което се проведе на Витоша при отлична организация от екипа на БФски и „Витоша ски“ АД. Жекова спечели 10-а титла в дисциплината, като изпревари на финала Лиа Манчева (Блейд).

“774 дни след последното състезание, в което участвах отново съм на стартовата врата, заедно с младите спортни надежди от СК Блейд и то не къде да е, а на родната ни планина Витоша! Радост, емоции и страхотни съревнования за малки и големи в Държавното първенство по сноуборд крос и купа “Алекс Иванов”.
Благодарение на шепа хора, сноуборд обществото в България продължава да се разраства с всяка година. От името на СК Блейд, благодарим на организаторите, шейпърите на трасето и на всички отбори, треньори, състезатели и родители, които подкрепиха отличната организация на състезанията.
Пожелаваме си от сърце и за напред да бъдем все по задружни като общество, за да продължим да развиваме и споделяме радостта от спорта, като жънем нови успехи и на световната сноуборд сцена.
Поздравления за призьорите”, написа във фейсбук 33-годишната Жекова.

На финала при мъжете Валентин Миладинов (Бороборд) спечели пред Борислав Стоянов (НСА), Петър Гьошарков (Бороборд) и Симеон Чалъков (Бороборд). На Витоша бяха определени и шампионите при момчета и момичета (младша възраст – до 13 г), момичета и момчета (старша възраст – до 15 г) и юноши и девойки (до 19 г).