“Шпорите” спряха Вашингтон след продължение

0
0
810

Сан Антонио спечели като гост на Вашингтон Уизардс със 146:143 т. (38:34, 27:28, 30:33, 38:38, 13:10) след продължение и така прекъсна серията от осем поредни победи на домакините. И двата тима показаха добра успеваемост в стрелбата от игра и завършиха с по 53% точни удари, на което се дължи и голямата резултатност в мача.

Най-полезен за победата бе ДеМар ДеРоузън. Той записа дабъл-дабъл от 37 точки и 10 асистенции, като отбеляза 9 от своите точки в четвъртата част и продължението. Дежонте Мъри също се отличи с добра игра. Той вкара 25 т. и добави рекордните в кариерата си 17 борби, плюс 5 асистенции и 3 откраднати топки. Други пет баскетболиста на Спърс също завършиха с двуцифрен точков актив -Келдън Джонсън (21 т.), Руди Гей (17), Пати Милс (11), Якоб Пьолтл и Дрю Юбанкс по 10.

За Вашингтон с най-много точки приключи един от двамата топреализатори на сезона Брадли Бийл. Той наниза 45 т. в този мач и продължава битката със Стеф Къри за реализаторския приз в редовния сезон, като и двамата имат над 31 т. средно на мач. Ръсел Уестбрук отново не изневери на себе си реализирайки своя 29-и трипъл-дабъл през сезона и 15-и за последните 18 мача на Уизардс. Той отбеляза 22 т., 13 борби и 14 асистенции и по този начин удължи серията си от мачове, в които прави поне дабъл-дабъл на 25. Това е най-дългата серия след тази на Дуайт Хауърд, който постига 33 за Орландо Меджик през сезон 2010-11 година!

Центърът Алекс Лен записа дабъл-дабъл от 17 т. и 10 борби, а Руй Хачимура се завърна след контузия с 13 т. и 6 борби. Две от резервите на тима Антъни Гил и Давис Бертанс се разписаха по 13 т. всеки, но и техните усилия не бяха достатъчни за Вашингтон да продължи победния си ход в НБА. Тимът остава на десетото място в Източната конференция с актив от 27 победи и 34 загуби и до края на редовния сезон ще води люта битка с преследвачите Торонто Раптърс (26-35) и Чикаго Булс (26-35) за последното място, даващо надежди за участие в плейофите.