Салах с рекорд, Ливърпул с разгром

0
0
295

В Група А на Шампионската лига Ливърпул се показа като истински разярен звяр и съсипа шотландския Глазгоу Рейнджърс със 7:1, събирайки 9 точки на 2-ро място в класирането. Мохамед Салах се отличи с хеттрик, вкарвайки в рамките на 6 минути през второто полувреме. Това е и рекорд в турнира. Два гола добави Роберто Фирмино, а по един път бяха точни Дарвин Нунес и Харви Елиът. С тези три гола пък Салах има вече 38 попадения в Шампионската лига, с което става футболистът с най-много попадения за английски отбор. Египетското крило изпревари Дидие Дрогба (Челси) и Серхио Агуеро (Манчестър Сити), които са забили по 36 топки във вратите на противниците.

Шотландският отбор поведе в резултата в 17-ата минута чрез Скот Арфилд, а след като Фирмино изравни в 24-ата, още няколко пъти можеше за втори път да дръпне в резултата. Но след 1:1 на полувремето, втората част беше истинска катастрофа за тях.

Балансът на Рейнджърс е вторият най-слаб в Шампионската лига за отборите, които са изиграли 50 и повече мача. Те имат само 12 победи в 65 срещи и зад тях е единствено Андерлехт.

В момента тимът на Юрген Клоп, който сам призна, че на Острова нямат шансове за титлата във Висшата лига, е на второ място в групата с девет точки – шест повече от третия Аякс, като до края на груповата фаза остават два кръга. Лидер е Наполи с 12 пункта, които подсигуриха на италианците участие в 1/8-финалите напролет.