0
0
232

Защитникът на Ливърпул Върджил Ван Дайк похвали своя съотборник и нападател Мохамед Салах. „Повечето от играчите на Ливърпул са допринесли за спечелването на големи трофеи. Мо определено ще бъде смятан за легенда. Той е много важен играч. Мисля, че на по-късен етап това, което направи, ще бъде признато много повече от света. Оценяваме всичко, което прави всеки ден. Виждаме цялата упорита работа, която върши. Той просто трябва да продължи в същия дух“, заяви Ван Дайк пред Goal.com.

Салах държи рекорда за голове на Ливърпул във Висшата лига и е с равен брой със Стивън Джерард за най-много отбелязани попадения за тима в европейските турнири.
30-годишният египтянин има 44 мача за мърсисайдци този сезон, като отбеляза 27 гола и направи 11 асистенции.

В последния си мач Ливърпул надви много трудно у дома Нотингам с 3:2. През първата част двата тима не успяха да реализират нито едно от положенията си, но след почивката предложиха истинско зрелище на “Анфийлд”.
Диого Жота (47) даде аванс на домакините след асистенция на Фабиньо, но скоро след това Неко Уилямс (51) изравни след пас на Морган Гибс-Уайт.
Отново Диого Жота (55) бе точен за 2:1, възползвайки се от подаване на Анди Робъртсън, но Морган Гибс-Уайт (67) вкара за 2:2 и даде надежда на гостите за точка.
Именно Мохамед Салах (70) обаче донесе трите точки за мърсисайдци след пас на Трент Александър-Арнолд.
След успеха си играчите на Юрген Клоп, който наскоро призна, че се провалят, събраха 50 точки на седмата позиция и изостават на 3 от петия Тотнъм и 9 от четвъртия Манчестър Юнайтед. Нотингам е предпоследен с 27 точки, но само на една от спасителната 17-а позиция, на която се настани Евертън. 17-и е Лестър също с 28 точки.

Снимка: Туитър