Салах изтегли Египет до 1/4-финалите за Купата на Африка

0
0
282

Египет се класира за четвъртфиналите в 33-то издание на турнира за Купата на африканските нации, след като отстрани Кот д‘Ивоар след нулево равенство в редовното време и продълженията и 5:4 при изпълнението на дузпи.
В герой за „фараоните“ се превърна голямата звезда на Ливърпул Мохамед Салах, който реализира решителната пета дузпа, с която класира седемкратните шампиони за последните осем в надпреварата. Двубоят предложи здрава битка в продължение на 120 минути, като и двата тима имаха своите шансове, но в крайна сметка победителят бе решен след рулетката на дузпите.

Египтяните бяха безпогрешни от бялата точка след точните изпълнения на резервата Зизо, Амър Ал Сулая, Омар Камал, Мохамед Абделмонеим и Салах. За котдивоарци се разписаха Никола Пепе, Ибрахим Сангаре, Максуел Корне и Вилфред Заха, а единственият пропуск бе дело на Ерик Баи. Така, Египет продължава напред, където ще срещне Мароко, който елиминира Малави след обрат с 2:1.

За четвъртфиналите се класира и Екваториална Гвинея. Тимът отстрани Мали след ново нулево равенство в редовните 90 минути и продълженията и 6:5 при дузпите. Сантяго Енеме реализира решителната дузпа, която прати Екваториална Гвинея сред последните осем. Там съперник ще бъде съставът на Сенегал.