“Дрийм Тиймът” на САЩ на финал в Токио

0
0
271

Тимът на САЩ победи Австралия с 97:78 т. и се класира за финала на олимпийския баскетболен турнир в Токио. В хода на мача американците изоставаха с 15 точки. Отделните части завършиха 18:24, 24:21, 32:10, 23:23.
За янките най-добри станаха Кевин Дюрант с 23 точки и 9 борби, Девин Букър добави 20 т., а Джру Холидей завърши с 11 т., 8 борби и 8 асистенции). За Австралия Патрик Милс отбеляза 15 т. В другия полуфинал ще се срещнат Франция и Словения, като срещата е по-късно днес. Финалът и мачът за бронза ще се играят на 7 август.

Иначе двубоят започна по-добре за баскетболистите на Браян Горджън, които след десет минути игра поведоха с 24:18. През втория период авансът им достигна 15 точки, но на почивката американците намалиха за 42:44.

Подобно и на останалите им мачове, играчите на Грег Попович показаха различно лице след паузата. Те стабилизираха стрелбата си, заиграха по-добре в подкошието и стигнаха до пълен обрат малко след началото на полувремето, а преди заключителната четвърт се откъснаха със 74:55. В оставащото време Австралия така и не намери противодействие на американците, които нямаха проблем да задържат преднината си и да спечелят убедително, за да се класират за финала за четвърти пореден път.