Русия излъга Финландия и остана в играта

0
0
342

Русия запази шансове да се класира за осминафиналите на Евро 2020, след като победи Финландия с 1:0 у дома във втория си мач от група В на Евро 2020. Руснаците загубиха откриващия си двубой срещу Белгия с 0:3 и гонеха задължителен успех срещу тима на Финландия, който победи Дания в първия си мач.

Срещата в Санкт Петербург започна отлично за гостите, които откриха резултата в четвъртата минута чрез соя нападател Жоел Похянпало, но впоследствие ВАР отмени гола заради засада. Постепенно възпитаниците на Станислав Черчесов наложиха натиск, но трудно стигаха до чисти голови положения. Те все пак успяха да пробият отбраната на финландците във втората минута на добавеното време на първата част, когато Алексей Миранчук се разписа със страхотен изстрел по диагонала, който не остави шансове на вратаря на гостите Лукас Храдецки.

След почивката играчите на Финландия погледнаха по-смело към противниковата врата и натиснаха в търсене на изравнителен гол, което откри шансове пред Русия за контраатака, които домакините така и не успяха да използват, макар че създадоха няколко сериозни опасности. В крайна сметка повече голове не паднаха и Русия спечели с 1:0, за да изравни актива на днешния си съперник, като двата тима делят второто място, но Русия има предимство в преките двубои.

В другия мач от група В утре фаворитът Белгия се изправя срещу Дания от 19.00 часа, а в последните мачове в понеделник от 22.00 часа Финландия играе с Белгия, а Русия ще срещне Дания.