Роналдо се завърна с два гола, Юнайтед разби Нюкасъл

0
0
404

Кристиано Роналдо се завърна повече от впечатляващо с екипа на Манчестър Юнайтед. 5-кратният носител на “Златната топка” заби първите два гола за разгрома над Нюкасъл с 4:1, като беше точен в 45-а и 62-ата мин. В мача от четвъртия кръг на Висшата лига португалецът донесе много радост на „Олд Трафорд“. Другите, които се разписаха още, са Бруно Фернандеш (80) направи 3:1 с красиво попадение от над 20 метра малко преди края, а резервата Джеси Лингард (90+2) оформи крайното 4:1 в добавеното време след изключително отиграване на Пол Погба. Почетно за “свраките” се разписа Хавиер Манкийо (56).

Началото обаче не бе никак лесно за “червените дяволи”. Гостите играха дълбоко прибрани в своята половина и затваряха отлично пространствата в и пред наказателното си поле. Роналдо имаше два опита да се разпише, но без успех, докато Давид де Хеа почти нямаше работа преди почивката. Точно в добавеното време на първата част обаче късметът се усмихна на Кристиано. Младокът Мейсън Грийнууд стреля от дистанция и след рикошет вратарят на „свраките“ не успя да улови топката. Тя попадна на крака на Роналдо, който безпроблемно я прати в опразнената мрежа от непосредствена близост и вдигна на крака пълния до краен предел стадион в Манчестър.

Второто полувреме започна добре за Нюкасъл. Отборът на Стив Брус заигра по-настъпателно и първо Де Хеа трябваше да показва класа след мощен изстрел, а в 56-ата минута испанският страж бе безпомощен. Тогава, след една образцова контраатака, Мигел Алмирон преодоля Хари Магуайър и подаде към Алан Сен-Максимин. Последният успя да продължи към Хавиер Манкийо, а той от своя страна матира Де Хеа с диагонален изстрел по земя, за да изравни – 1:1.

Този резултат обаче се запази само 6 минути, защото в 62-ата Кристиано отново даде аванс на „червените дяволи“. Това стана след пробив на Люк Шоу и пас в коридор, който португалецът овладя майсторски преди да прати топката в мрежата между краката на вратаря и отново да празнува по познатия начин – 2:1. Последваха равностойни минути, до 80-ата, когато Бруно Фернандеш получи от Пол Погба и със страхотен изстрел от над 20 метра за 3:1. В добавеното време на срещата пък Пол Погба показа класа пред пеналта и подаде към точката за дузпата, където резервата Антони Марсиал пропусна за друг играч, влязъл от пейката заедно с него – Джеси Лингард, за да може той да сложи точка на спора – 4:1.
Юнайтед събра 10 точки и оглави временното класиране в Англия, докато Нюкасъл е на предпоследната позиция с едва 1 т. от три кръга.