Роналдо се вайка от отменена победа на Португалия в Белград

0
0
598

Кристиано Роналдо скочи на реферите след отменената победа над Сърбия. Звездата на световния футбол донесе успеха на Португалия с 3:2, като вкара в третата минута на 3-минутното продължение, но редовният му гол не беше незачетен.

На стадион “Райко Митич” в Белград “плавите” и “мореплавателите” си разделиха по едно полувреме. До почивката гостите бяха по-ефективни и поведоха с два гола чрез Диого Жота. Халфът на Ливърпул откри с глава след центриране на Бернардо Силва, а впоследствие се разписа и след асистенция на Седрик Соареш.

Началото на втората част бе мечтано за сърбите, които върнаха бързо един гол чрез Александър Митрович. След точно час игра Филип Костич възстанови паритета, а до края не паднаха нови попадения. В добавеното време обаче Никола Миленкович бе изгонен с директен червен картон, след което се стигна до ситуацията с Роналдо. Той матира стража на домакините и топката премина с пълния си обем голлинията, когато бе изчистена от Стефан Митрович. Системата за видеоповторение ВАР обаче не е налична за световните квалификации и така португалците не успяха да стигнат до трите точки. След вълнуващия двубой селекционерът на европейския шампион Фернандо Сантош, за когото това бе юбилеен мач №1000 в треньорската кариера, сподели, че главният съдия Дани Маккели се е извинил на Роналдо за отменения гол.

“Да бъда капитан на националния отбор на Португалия е най-голямата гордост и привилегия в живота ми. Винаги давам и ще дам всичко за моята страна. Това никога няма да се промени. Но има трудни моменти, с които да се справим, особено когато чувстваме, че цяла нация е ощетена. Точно сега вдигнете глава и се изправете пред следващото предизвикателство! Хайде, Португалия!”, написа Кристиано Роналдо във фейсбук след мача в Белград.

В групата и двата отбора продължават с еднакъв актив след първите си два мача, като са с по 4 т. Трети е съставът на Люксембург, който победи изненадващо Република Ирландия като гост с 1:0. Единственият гол за непретенциозния тим отбеляза Герсон Родригес в 85-ата минута. В следващите мачове от групата на 30 март Азербайджан приема Сърбия, а Люксембург е домакин на Португалия.