Вальо Антов игра при загуба от Рома

0
0
266

Отборът на Рома постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Болоня от 30-ия кръг на Серия А. Българският национал Валентин Антов записа втория си мач с екипа на “рособлу”, след като се появи на терена в 61-ата минута на мястото на Лоренцо Де Силвестри.
Успеха донесе Борха Майорал (44). Испанецът се възползва от лоша намеса на Данило и излезе сам срещу вратаря Лукаш Скорупски, заобиколи го и прати топката в мрежата му. Играчите на Синиша Михайлович създадоха много положения през първата част, но така и не успяха да вкарат гол. След почивката “вълците” упражниха контрол върху играта и успяха да запазят крехката си преднина.
Болоня остава 11-и с 34 т., а Рома е 7-и с 20 повече.

За Антов мачът бе втори в Калчото след преотстъпването си от ЦСКА в началото на февруари. При дебюта му Болоня също падна с 0:1 – от Каляри навън. Тогава защитникът на националния ни отбор беше титуляр.

Иначе срещу Рома най-младият капитан в история та на “червените” от “Българска армия” записа още 90 мин този сезон на “Олимпико”. На 29 октомври ЦСКА направи 0:0 като гост на “вълците” в двубоя от груповата фаза на Лига Европа. Антов пропусна чисто положение за български отбор.