Ас на Левски увисна за визитата на Арда

0
0
443

Централният нападател на Левски Рикардиньо е под въпрос за гостуването на Арда. Бразилецът получи контузия по време на домакинската победа с 2:0 над Ботев (Враца). В една ситуация през второто полувреме 21-годишният играч беше изритан от съперник в коляното. Наложи се на Рикардиньо да му бъде оказана лекарска помощ. В първия момент той продължи двубоя, но малко по-късно бе заменен принудително. Нападателят явно е имал проблем със ставата, защото още от началото на мача играеше със специална лепенка на нея.

Рикардиньо бе привлечен в Левски през зимата от бразилския Гремио. Младокът направи добра подготовка. В контролите той вкара 5 гола, като толкова имаше и Марин Петков. Двамата бяха водещи реализатори. Рикардиньо обаче заслужи титулярно място, докато родният национал не успява да се пребори за такова.

Бразилецът откри головата си сметка при гостуването на Хебър. На стадион “Георги Бенковски” той отбеляза и двете попадения за успеха с 2:0, като се разписа по веднъж във всяко полувреме.

“Сините” гостуват на Арда в неделя, 19 март, от 14:30 часа, пише “Тема Спорт”. Двубоят е много важен и за двата отбора. Тимът на Станимир Стоилов затваря топ 6, докато кърджалийци се стремят към такава позиция.

За следващия кръг треньорът на столичани ще може да разчита на Илиян Стефанов. Офанзивният играч не попадна в групата за сблъсъка с Ботев (Враца) заради здравословни проблеми. Той обаче ще бъде възстановен. От началото на пролетния дял Стефанов е с колебливи изяви. За двубоя в Кърджали Левски няма да има наказани играчи.