Реал триумфира в Ел Класико

0
0
206

Реал удари Барселона с 3:1 и спечели голямото дерби на испанския футбол. Шампионите показаха убийствена ефективност и вкараха три гола с трите си точни удара в двубоя (единият от дузпа), връщайки се на пътя на победата в Ел Класико.
Кралете имаха да си връщат на своя голям съперник за онова 0:4 през март, предхождано от доминация от пет поредни победи за “Белия балет”.

Със стила си на игра двата тима напълно затвърдиха предварителни очаквания, които бяха Барселона да владее повече топката, да контролира мача и да търси гол чрез постепенни атаки, докато Реал да чака своите шансове на контраатаки.
Две от тези контраатаки се оказаха “смъртоносни” през първата част, когато Реал вкара и двата си гола за победата.

Още в 12-ата минута Винисиус се откъсна по левия фланг, но отлично излезлият Тер Щеген спаси ударът му. За щастие на Реал избитата топка се озова в Карим Бензема, който от около 10 метра нямаше как да не вкара в останалата без страж врата на Барселона.

Французинът успя да се разпише може би само часове, преди да целуне “Златната топка”, за която всички го спрягат.
Шокът за каталунците бе пълен, когато в 35-ата минута видяхме нова контраатака по учебник, която този път бе завършена от играещият невероятно през последните месеци Федерико Валверде.

Той се разписа с прецизен удар, който се оказа едва вторият за Реал извън наказателното поле в Ел Класико през този век.

Тази голова контраатака бе подпомогната от поредната колеблива намеса в отбраната на Барса. Този път се прояви Жул Кунде, който в опита си да отклони топката успя да изведе Винисиус на отлична позиция.

От другата страна отбраната на Реал се представяше почти перфектно, като за 80 минути позволи да бъде застрашена само веднъж, когато Роберт Левандовски като по чудо изпусна на празна врата, макар позицията му да не бе от най-лесните.

Свикнали сме обаче полякът да бележи подобни ситуации.
През дълга част от второто полувреме отмененият заради засада гол на Бензема бе най-интересният момент, докато Барса не тръгна в своя финален натиск, който доведе до гол.
Вкара го Феран Торес в 83-ата минута, макар той да имаше най-леката задача – да вкара топката в опразнената врата след отличната работа на Ансу Фати.
И Барса тъкмо се хвърли в отчаян финален натиск, когато поредната контраатака на Реал реши окончателно мача. В нея срещу Родриго бе извършено нарушение, което главният съдия отсъди като дузпа след преглеждане на повторение.
Именно потърпевшият Родриго застана зад топката, оформяйки крайното 3:1.
Така Реал е едноличен лидер в Ла Лига, продължава да няма загуба и вече има три точки пред днешния си опонент и вечен враг Барселона.