Реал съхрани шансове за титлата в Испания

0
0
182

Реал Мадрид постигна трудна победа при гостуването си в Памплона на Осасуна с 2:0 в среща от 22-ия кръг на испанското първенство. Попаденията за столичани дойдоха в края на срещата и бяха реализирани от угурвайския полузащитник Федерико Валверде в 78-ата минута и колегата му в халфовата линия Марко Асенсио в допълнителното време на мача. Успехът запази шансовете на Реал да се бори за шампионската титла на страната, като “кралският клуб” изостава с 5 точки от лидера Барселона. Каталунците приемат днес състава на Кадис. Осасуна увеличи серията си от мачове без победа на 5 и остава на 10-ата позиция в класирането.
Наскоро Реал заслужи трофей №100 в историята си.

В друг мач от кръга, Бетис надигра Валядолид с 2:1 и се доближи само на точка от зона Шампионска лига. “Зелено-белите” са все още зад Атлетико (Мадрид), който днес ще играе с Атлетик (Билбао). Хуанми вкара за домакините още във втората минута след асистенция на Серхио Каналес, а Кайл Ларин изравни за Валядолид в 30-ата минута. Каналес обаче бе точен от дузпа в добавеното време на първата част и спечели трите точки за Бетис. Валядолид е 14-и в класирането с 24 точки и четири над зоната на изпадащите.

Майорка пък се изкачи на десето място след победа с 4:2 срещу осмия в класирането Виляреал, като и двата отбора са равни по точки с 31. Даниел Родригес отбеляза два гола за Майорка, а по един добавиха Тино Кадевере и Ведад Муричи. Хосе Луис Моралес и Самуел Чуквуезе бяха точни за Виляреал, който игра близо 70 минути с човек по-малко. Червен картон в 21-та получи Ману Тригерос.