Реал Мадрид си намери майстора в Испания

0
0
229

Райо Валекано шокира могъщия Реал Мадрид, като го победи с 3:2 в последен мач от 13-ия кръг на Ла Лига. Скромният столичен тим игра много силно, като разчиташе на агресия и скорост, за да постигне знаменит успех срещу шампионите, който бе едва втори в последните 21 мача между съперниците, от които Реал имаше 19 победи. По-рано вчера Реал се падна с Ливърпул в Шампионската лига.

Райо поведе, след това допусна обрат, но стигна до равенството още преди почивката. След нея пребита дузпа даде възможност на домакините да стигнат до решаващия трети гол и да съберат 21 точки, изкачвайки се на 8-о място.

Шампионите останаха втори с 32 т., на 2 от Барселона, след като записаха много слабо представяне и определено не заслужаваха да спечелят.

Карим Бензема отново липсваше за шампионите заради мускулна травма, Кроос и Рюдигер също ги нямаше, а шокът за тях стана пълен в 5-ата минута, когато Райо вкара. Франсиско Гарсия проби отляво към наказателното поле и подаде към Комесаня, който от въздуха стреля отлично и даде преднина на домакините, хвърляйки феновете им в екстаз.

Райо действаше уверено и в 8-ата минута Оскар стреля, но над вратата. Реал изглеждаше объркан. След неточен шут на Валверде, Винисиус получи жълт картон, сдърпвайки се със съперник.

Пчеличките продължиха да бъдат активни и агресивни и Реал изпитваше големи и неочаквани трудности. Грешен пас на Модрич от лесна ситуация сякаш олицетвори представянето на гостите в първата четвърт от сблъсъка.

Райо остана опасен и в 30-ата минута Куртоа трябваше да спасява удар на Паласон. Няколко минути след това Реал поиска дузпа за едно падане на Асенсио, но реферът не се впечатли. Малко по-късно обаче, ВАР прегледа положението и в крайна сметка съдията промени мнението си и отсъди дузпа за ужас на домакините. Може би обаче наистина имаше препъване от защитника. Модрич стреля в средата на вратата и направи 1:1.

Това се оказа важно, защото само 4 минути по-късно Реал вече водеше. Асенсио изпълни корнер, защитата на Райо заспа и Едер Милитао отклони с глава във вратата. Всичко за Реал изглеждаше наред.

Само че не бе така. В 44-ата минута Райо атакува, шампионите не успяха да изчистят и топката се задържа в наказателното им поле, Алваро Гарсия стигна до нея и стреля силно отляво, Куртоа отклони, но не успя да избие и кълбото спря в мрежата му. Така след атрактивно полувреме с 4 гола, паузата дойде при 2:2.

Малко след подновяването на играта Реал имаше добра възможност да вкара отново, но Родриго стреля неточно при контраатака. Райо обаче отговори с опасно центриране, блокиран удар и продължаваше да успява да притеснява съперника. В 59-ата минута Камейо стреля неточно с глава след центриране отляво.

Райо продължи да играе добре и Фран Гарсия стреля много опасно отдалеч, но Куртоа изби влизащата под гредата топка. Реферът обаче не видя това и отсъди удар от вратата, което вбеси треньора на домакините Андони Ираола, които реагира бурно и съдията го изгони.

В 64-ата минута домакините бурно поискаха дузпа за игра с ръка на Карвахал и повторенията показаха, че такава определено има. Съдията отиде да прегледа положението отново и логично отсъди дузпа.

Драмата обаче стана пълна, тъй като Оскар Трехо изпълни лошо и Куртоа спаси, а топката бе изчистена. Впоследствие обаче се оказа, бе белгиецът не е поне с единия си крак на голлинията и арбитърът нареди преизпълнение, което този път Трехо вкара за 3:2.

Към 70-ата минута притежанието на топката бе 55-45% за Райо и това определено казваше много. Домакините наистина играеха страхотно, а Реал не можеше да организира добри положения и времето минаваше. Анчелоти направи няколко смени в опит отбора му да се спаси от загубата.

В 90-ата минута шампионите пропуснаха златна възможност. Асенсио подаде отлично отляво и Родриго засече от чиста позиция, но прати топката над целта от 5-6 метра. Наистина голям пропуск! Съдията обаче даде 8 минути продължение, в които напрежението за Райо бе голямо, но домакините все пак оцеляха и полудяха от радост след знаменитата победа.