Реал Мадрид се върна на върха в Ла Лига

0
0
106

Pеал (Мадрид) нaдигра Хетафе с 2:0 като гост в отложен мач от 20-ия кръг на Ла Лига и се върна на върха в класирането.

“Белия балет” има 57 точки, с 2 повече от втория Жирона.

И двата гола за успеха реализира Хоселу.

Цял мача за Реал изигра ветеранът Лука Модрич, който се очаква да напусне клуба след изтичане на договора му в края на сезона.

Победата е пета поредна за Реал. Тимът няма поражение в първенството от 24-и септември миналата година, когато беше надитран с 1:3 от Атлетико.

Хоселу откри резултата в 14-ата минута с глава след центриране на Лукас Васкес, а в 56-ата удвои с удар по тревата от границата на наказателното поле след комбинацията с Винисиус Жуниор.

Хоселу имаше още няколко ситуации и можеше да оформи хеттрик, но на няколко пъти пропусна. Ситуации за гол пропиля и звездата на Реал Винисиус.

Хетафе също имаше своите шансове. В 73-а минута голмайсторът на тима Борха Майорал стреля мощно, но топката се отби в горната греда.

снимка: Facebook