Първа грешна стъпка за Реал Мадрид в Испания

0
0
239

Шампионът Реал завърши 1:1 с гостуващия Осасуна в среща от седмия кръг на футболното първенство на Испания. Така възпитаниците на Карло Анчелоти загубиха първи точки от началото на сезона в Ла Лига и прекъснаха серията си от девет поредни победи във всички турнири.

Бразилецът Винисиус откри резултата за Реал в 42-ата минута, а пет минути след началото на второто полувреме Кике Гарсия изравни.

Давид Гарсия от Осасуна получи червен картон в 78-ата минута и гостите останаха с 10 души на терена, а минута по-късно Карим Бензема пропусна дузпа за домакините, която беше спасена от вратаря Серхио Ерера. Именно Бензема е смятан за незаменим в редиците на “Кралския клуб”.
Французинът се завърна в състава на “белия балет”, след като пропусна три поредни срещу заради контузия на десния крак.

Любопитното е, че това беше трета поредна пропусната дузпа от Бензема срещу вратаря на Осасуна. Ерера спаси два удара от бялата точка на Бензема през април, когато Реал спечели с 3:1.

В 81-ата минута пък попадение на френския нападател беше отменено поради засада след намеса на системата за видеоповторение ВАР. От тима на домакините поради травми отсъстваха Лука Модрич и Тибо Куртоа.
Реал е на второ място в класирането на Ла Лига с 19 точки, колкото има и Барселона на върха, но каталунците са с по-добра голова разлика. Осасуна е на шеста позиция с 13 точки.
В следващия кръг на 8 октомври Реал Мадрид гостува на Хетафе, а Осасуна ще бъде домакин на Валенсия.