Реал продължава да буксува в Испания

0
0
195

Реал Мадрид загуби гостуването си на Майорка с 0:1 в среща от 20-ия кръг на футболното първенство на Испания. Така шампионът за миналия сезон продължава да буксува, след като наскоро окапа и за Световното клубно идната седмица.

Двубоят за тима на Карло Анчелоти пропуснаха Карим Бензема и Едер Милитао, а на загрявката се контузи и Тибо Куртоа. Така на вратата за първи път от октомври насам в Ла Лига застана Андрий Лунин.

Гостите изглеждаха леко объркани от агресивния подход на домакините в началото, след което Начо Фернандес влоши нещата за своя отбор. Ударът му с глава след центриране на Дани Родригес прескочи Лунин и влезе в собствената му мрежа след само 13 минути.

Винисиус Жуниор можеше да изравни в 59-ата минута, след като първи достигна една дълга топка, но беше съборен от вратаря Предраг Райкович. Така Реал получи правото да изпълни дузпа. Сърбинът обаче изкупи вината си със страхотно спасяване на удара на Марко Асенсио.

Мариано Диас и Антонио Рюдигер пропуснаха добри положения в края, а Майорка устоя, за да си осигури четвърта поредна победа в Лигата у дома.

Серията от пет мача без загуба на Реал във всички турнири приключи, а “белите” предоставиха възможността на Барселона възможността да поведе с осем точки на върха в таблицата, ако победи Севиля по-късно днес. Реал е на второ място с 45 точки, а Майорка остава на десета позиция с 28.