Реал изпревари Барселона в Ла Лига

0
0
617

Реал Мадрид се наложи с 2:0 над Ейбар в мач от 29-и кръг на испанската Ла Лига. Головете бяха дело на Марко Асенсио (41) и Карим Бензема (73), а резултатът можеше да бъде и по-разгромен, но цели три попадения на домакините бяха отменени. Със събраните точки “Кралският клуб” събра 63 и измести от втората позиция Барселона. Каталунците са с 62 т. и все още са с мач по-малко, който е с Валядолид в понеделник. Ейбар пък остава предпоследен с едва 23 т. Води Атлетико Мадрид с 66 т. Тимът на Диего Симеоне гостува на Севиля в неделя вечерта.

На стадион “Алфреди ди Стефано” Реал стартираха с агресия и в рамките на първите 10 минути имаха цели три възможности за откриване на резултата. Гол на Карим Бензема (6) беше отменен заради засада. Малко по-късно Каземиро се свлече на земята, а всичките му съотборници наобиколиха съдията и изявиха претенции за дузпа. В крайна сметка Диас де Мера реши да провери ситуацията с помощта на ВАР, след което даде знак, че дузпа няма и играта продължи. Към края на частта реферът не призна и гол на Асенсио заради засада, а малко преди това испанският национал тресна гредата на Дмитрович. В края на първата част Асенсио все пак записа името си сред голмайсторите.

Второто полувреме започна както завърши първото – с блясък от Асенсио, който можеше да удвои аванса на своя тим, но този стражът на гостите се справи перфектно и отрази. В 71-ата минута Каземиро също отбеляза, но и неговото попадение бе отменено заради засада. Само две минути по-късно Карим Бензема успокои своя отбор с второ попадение във вратата на Дмитрович. За французина това беше негов 18-и гол от началото на сезона.

За шампиона на Испания предстои тежка седмица с две важни домакинства – първо, тимът приема Ливърпул в първи четвъртфинал от Шампионска лига във вторник, а в края на седмицата е и поредното издание на „Ел Класико“ срещу Барселона. Ейбар приема Леванте в следващия кръг.