Реал и Челси оставиха развръзката за реванша

0
0
492

Реал и Челси не успяха да се победят в първия 1/2-финал от Шампионската лига. Срещата в испанската столица завърши 1:1 и така двата тима оставиха развръзката за реванша следващата сряда.

Разбира се, англичаните имат гол предимство заради попадението на чужд терен, но в тази фаза това не означава нищо. На ст. “Алфредо ди Стефано” Кристиан Пулишич откри резултата в 14-ата минута, а Карим Бензема изравни в 29-ата мин. За французина това беше 71-ви гол в турнира, с който той се изравни на четвъртото място при реализаторите с друга легенда на “Кралския клуб” – Раул Ронсалес Бнанко.
А под непрестанния дъжд в Мадрид двата тима така и не успяха да си вкарат втори гол, но испанци и англичани играха предпазливо, защото все пак предстоят още 90 мин. битка.

Първата голяма голова възможност в мача дойде в 9-ата минута, когато като по чудо попадение не падна. Челси организира опасна контраатака. Мейсън Маунт проби отляво и центрира. Получи се рикошет в крака на бранител, но топката стигна до непокрития на далечната греда Пулишич. Той отклони с глава към Тимо Вернер, който от непосредствена близост стреля в обсега на Тибо Куртоа, а белгийският страж изби с крак встрани.
Защитата на мадридчани продължаваха да се пропуква и логичното се случи в 14-ата минута – Челси излезе напред в резултата. Антонио Рюдигер с много хубав прехвърлящ пас изведе Кристиан Пулишич зад защитата на домакините. Националът на САЩ абсолютно необезпокоявано отклони, преодоля Куртоа и прати топката в мрежата пред погледа на трима защитници на Реал.
В следващите минути Реал се активизира, владееше повече топката и в 23-тата минута бе много близо до гола. Карим Бензема успя да се обърне и стреля с левия крак. Едуард Менди нямаше шанс да се намеси. Топката обаче се удари от левия страничен стълб и излезе в аут.
Реал не се намираше в никак изгодна ситуация, но Карим Бензема намери начин да се разпише и да върне своя тим в мача. В 29-ата минута топката бе центрирана на далечната греда. Каземиро се пребори във въздуха с Сесар Аспиликуета. Едер Милитао продължи с глава към Бензема, който овладя на гърди и с топовен шут от въздуха не остави шансове на Менди. Стражът не успя да реагира, въпреки че топката бе насочена в центъра на вратата.
Към края на първата част Мейсън Маунт изведе в Коридор Тимо Вернер. Германският нападател си нагласи топката за удар и шутира мощно в близкия ъгълм но топката профуча покрай левия страничен стълб.

В 66-ата минута след дълго отсъствие от терените в игра се появи Еден Азар, за да се изправи срещу бившия си тим. Междувременно темпото на игра с падна и Томас Тухел реши да раздвижи редиците си с три смени наведнъж. На терена влязоха Хаким Зиеш, Рийс Джеймс и Кай Хаверц.
Четвърт час преди края Реал се настани по-трайно в половината на Челси. Защитата на „сините“ успя да се справи с няколко центрирания от статични положения. Не се наложи и намеса на Менди, тъй като ударите на Карим Бензема и Марсело бяха блокиран.
Така всичко ще се реши следващата сряда.