Гей и Меси наказаха Манчестър Сити

0
0
455

ПСЖ победи Манчестър Сити с 2:0 в Шампионската лига. Лионел Меси вкара първия си гол с фланелката на французите, като аржентинецът оформи резултата в 76-ата минута, а преди това Идриса Гей (8) беше дал преднина на домакините.
Така тимът на Маурисио Почетино оглави класирането в група А на Шампионската лига с актив от 4 точки.

На “Парк де Пренс” ПСЖ поведе в резултата още при първата си опасна атака – в осмата минута. Килиан Мбапе проби по десния фланг и подаде към Неймар. Бразилецът опита да стреля, но само отклони леко топката и тя стигна до Идриса Гей, който отблизо отбеляза за 1:0. В 26-ата Сити по чудо не изравни резултата. Удар с глава на Стърлинг, след това и добавката на Бернардо Силва се отбиха на два пъти в напречната греда на вратата на домакините. 12 мин. след това бърза контра на ПСЖ направи завърши с пас на Килиан Мбапе към Андер Ерера, който стреля силно, но Едерсон направи хубаво спасяване. След последвалия корнер Мбапе подаде отлично към, но Гей се размина с топката пред гол линията. Две минути преди почивката центриране от корнер доведе до удар с глава на Рубен Диаш бе отразен от дебютанта в турнира Джанлуиджи Донарума.

Сити започна силно втората част и в 54-ата минута Рияд Марез изведе Кевин Де Бройне, който стреля силно, но последва ново спасяване на италианския страж. Парижани можеха да вкарат втори гол в мача в 65-ата минута. Ашраф Хакими изведе Неймар срещу Едерсон. Нападателят напредна и стреля, но покрай левия страничен стълб. Пет по-късно Кевин де Бройне отправи опасен изстрел от границата на наказателното поле, който обаче не намери очертанията на вратата на Донарума. “Гражданите” бяха попарени в 74-ата минута от Лионел Меси. Аржентинският гений проби, направи двойно и доста елегантно подаване с Мбапе и стреля неспасяемо в горния десен ъгъл на Едерсон за 2:0.
Сити отговори с удар на Риад Марез от няколко метра, но Донарума за пореден път демонстрира отличния си рефлекс и спаси. В първата минута от продължението “гражданите” получиха право да изпълнят фаул на много добра позиция пред вратата на ПСЖ. Зад топката застана Марез, който стреля много силно, но стражът на парижани внимаваше и изби.