Провал за Роналдо в Саудитска Арабия и с новия треньор

0
0
268

Актуалният шампион на Саудитска Арабия Ал Хилал срази Ал Насър с Кристиано Роналдо с 2:0 в двубой от 25-ия кръг на местното първенство. Мачът бе ръководен от един от най-добрите английски рефери – Майкъл Оливър, а дебют начело на гостите направи новият треньор Динко Йеличич. Преди това Роналдо опита да доведе Жозе Моуриньо, но на този етап подобна сделка няма да има.

Бившият футболист на Манчестър Юнайтед Одион Игало (42-д и 62-д) реализира по една дузпа в двете полувремена и донесе успеха за домакините. Андерсон Талиска вкара гол в 77-ата минута за Ал Насър, но той не бе зачетен след преразглеждане на ситуацията с ВАР.

Кристиано Роналдо бе на терена по време на целия двубой, като се отчете само с жълт картон в 57-ата минута. Той всъщност си беше за гонене. Но английският арбитър си затвори очите и не изпъди Кристиано, който яхна съперник при единоборство, а след това му приложи прийом, познат в битките в UFC като събмишън (задушаване).
После от трибуните, където преобладаващо бяха феновете на Ал Хилал, полетя мощен възглас “Меси, Меси”, както е вече по традиция в мачовете на Ал Насър в Саудитска Арабия, когато отборът не е пред своя публика.
Роналдо има 11 гола в 11 шампионатни мача като титуляр за Ал Насър, но не вкара в последните два двубоя и отборът му загуби общо 5 точки в тях – реми и поражение.

След този успех Ал Хилал е на 4-о място в саудитската професионална лига с актив от 49 точки. Ал Насър е втори с 53 точки, но е на три от лидера Ал Итихад, който е с мач по-малко.