Португалия е последният 1/4-финалист

0
0
214

Португалия победи Швейцария с 6:1 в 1/8-финална среща на Световното първенство в Катар. На четвъртфинал Кристиано Роналдо и съотборниците му ще се изправят срещу Мароко, елиминирал Испания. В герой за португалците се превърна Гонсало Рамош, който отбеляза хеттрик. Младият нападател на Бенфика бе предпочетен за титуляр на мястото на Роналдо. Звездата на „мореплавателите“ бе титулярни в предишните три мача на своя тим.

Португалия откри резултата в 17-ата минута, когато Жоао Феликс комбинира с Гонсало Рамош и той с мощен удар прати топката в мрежата на Ян Зомер.
“Мореплавателите” нанесоха нов удар в 33-ата минута. Бруно Фернандеш центрира от корнер, а капитанът Пепе бе оставен непокрит и от няколко метра с глава простреля Зомер за 2:0.
В 38-ата минута Ремо Фройлер пропиля отличен шанс да върне един гол за Швейцария. Той се възползва от грешка на вратаря Диого Коща, но Далот бе на голлинията и успя да изчисти.
Две минути преди края на полувремето Рамош бе изведен сам срещу Зомер, но опитният страж успя да спаси.

Само пет минути след подновяването на играта Португалия стигна до трето попадение. Диого Далот центрира остро в наказателното поле, а Рамош изпревари Ерай Джьомерти и матира Зомер за 3:0.
В 55-ата минута футболистите на Фернандо Сантош стигнаха и до четвърти гол чрез Рафаел Герейро. Защитникът на Борусия Дортмунд се измъкна сам срещу Зомер и с диагонален удар опъна мрежата.
Швейцария намали в 58-ата минута. Шакири центрира от ъглов удар, а Мануел Аканджи от непосредствена близост бе точен.
Португалия отговори почти веднага. В 67-ата минута Рамош оформи своя хеттрик селд асистенция на Жоао Феликс.
В 72-ата минута на терена се появи Кристиано Роналдо, който смени Жоао Феликс. Звездата успя да прати топката в мрежата на швейцарците в 84-ата минута, но му бе вдигната засада.
Все пак в първата минута на добавеното време друга резерва Рафаел Леао оформи крайното 6:1. Нападателят на Милан слаломира между няколко защитници и с удар в далечния ъгъл не остави шансове на Зомер.

Португалия – Швейцария 5:1 (2:0)
голмайстори: 1:0 Гонсало Рамош 17, 2:0 Пепе 33, 3:0 Гонсало Рамош 51, 4:0 Рафаел Герейро 55, 4:1 Мануел Аканджи 58, 5:1 Гонсало Рамош 67, 6:1 Рафаел Леао 90+1
стадион: Лусайл
зрители: 83 720
главен съдия: Сесар Рамос (Мексико)

Португалия: Диого Коща, Диого Далот, Пепе, Рубен Диаш, Рафаел Герейро, Отавио (Витиня), Уилям Карвальо, Бернардо Силва (81-Рубен Невеш), Бруно Фернандеш (87-Рафаел Леао), Гонсало Рамош (73-Рикардо Орта), Жоао Феликс (73-Кристиано Роналдо)
старши треньор: Фернандо Сантош

Швейцария: Ян Зомер, Рикардо Родригес, Мануел Аканджи, Фабиан Шер (46-Ерай Джьомерт), Едимилсон Фернандес, Гранит Джака, Ремо Фройлер (54-Денис Закария), Рубен Варгас (66-Ноа Окафор), Джибрил Соу (54-Харис Сеферович), Джердан Шакири, Бреел Емболо (89-Ардон Ясири)
старши треньор: Мурат Якин