Пол Джордж изведе Клипърс до нова победа в НБА

0
0
334

Лос Анджелис Клипърс спечели като гост на Индиана Пейсърс със 126:115 (31:34, 36:31, 33:32, 26:18) и така постигна шеста поредна победа в НБА. “Ножиците” стигнаха до успеха въпреки, че във втори пореден двубой бяха без контузената си звезда Кауай Ленард. В негово отсъствие друг от лидерите на тима Пол Джордж пое диригентската палка и бе най-полезен. Джордж завърши с 36 точки, 7 борби, 8 асистенции и 2 откраднати топки. Това бе четвърти пореден двубой, в който той успява да отбележи повече от 30 точки, което не бе правил дотук през кампанията, и след този мач е със средно 23,0 т., 6.2 борби и 5.4 асистенции на мач.

Силно представяне за Клипърс направи и крилото Маркъс Морис, който реализира 22 т., 7 борби и 3 асистенции. Ивица Зубац и Никола Батюм записаха по 14 т. всеки, като французинът бе много полезен в защита, където открадна една топка и заби цели 5 чадъра! Терънс Ман с 12 точки и Люк Кенард с 10 бяха останалите баскетболисти на Лос Анджелис с двуцифрен точков актив.

За Индиана цели трима състезатели завършиха с 20 или повече точки, но това се оказа недостатъчно за тима да постигне четвърта поредна победа. Най-резултатен за “пешеходците” бе Малкълм Брогдън, който отбеляза 29 т., 5 борби и 4 асистенции. Карис Левърт се отличи с 26 т., по 6 борби и асистенции, 2 откраднати топки и 3 чадъра, а Домантас Сабонис се отчете с дабъл-дабъл от 20 т. и 12 борби. Освен тях обаче единственият друг баскетболист на Индиана, който премина границата от 10 т., бе Ти Джей МакКонъл, който приключи с 13, 4 борби и 2 откраднати топки.

След загубата “пешеходците” остават на деветото място в Източната конференция с 25 победи и 28 загуби и ако запазят това си класиране до края на редовния сезон, ще се нуждаят от допълнителни срещи, за да се класират в плейофите. От другата страна, след добрата си поредица от успехи, Клипърс заемат третото място на Запад и продължават битката за челните места и домакинско предимство в елиминациите.