“Пингвините” взеха дербито с Бостън и оглавиха дивизията

0
0
252

Питсбърг Пенгуинс спечели домакинството си срещу Бостън Брюинс с 1:0 и след четвърта си поредна победа оглави класирането в Източната дивизия на НХЛ. Това бе седми двубой между двата тима през настоящата кампания, като Бостън все още има предимство от 4:3 успеха.
Героят за “пингвините” в този мач се казваше Тристан Джари. Стражът отрази всички 30 шайби, които бяха насочени към него в срещата. Така Джари записа първия си мач бе допуснат гол през настоящата кампания и общо шести за него от 90 мача, в които е започнал като титуляр в НХЛ.
Победното попадение в мача падна в 4-ата минута на третата част, когато точен бе Джейк Гюнцел след подаване от Сидни Кросби и Браян Дюмолен.

Вратарят на гостите Джеръми Суейман направи поредния си силен мач, откакто дебютира за Бостън и въпреки, че допусна едва втората си загуба от седем срещи, отново остави добри впечатления. Той отрази 28 удара срещу Питсбърг, с което неговите спасявания набъбнаха на 205 за седем мача срещу само 11 допуснати гола, което прави по едва 1,56 допуснати гола на мач.
Загубата остави Бостън на четвъртата позиция в Източната дивизия с 60 спечелени точки, с четири повече от основния преследвач Ню Йорк Рейнджърс, които обаче са и с два мача повече.