Пети мач ще реши БГ финала в Италия

0
0
203

В сряда ще разберем кой измежду Александър Николов и Матей Казийски ще стане волейболен шампион на Италия. Българската битка между Лубе и Трентино, където играят съответно младата звезда и живата легенда на спорта, ще бъде решена в пети мач, след като Николов и съотборниците му надделяха над гостуващият тим от Тренто с 3:1 гейма (25:18, 27:25, 20:25 и 25:16).

19-годишният Николов допринесе със 7 точки за победителите, като интересното бе, че голямата звезда на отбора Иван Зайцев въобще не попадна в състава на треньора Джанлоренци Бленджини за четвъртия мач заради контузия. Затова Николов започна като титуляр на нетипичния за него пост на диагонал, но бе сменен във втория гейм от Габи Гарсия. В следващите част българинът влизаше за малко като резерва. Именно Габи Гарсия направи страхотно включване и стана втори по резултатност с 14 точки. Над всички за действащите шампиони бе Марлон Янт Ерера с 24 точки.

38-годишният Казийски пък отново бе на висота, но въпреки това Трентино загуби. Спряганият за завръщане в националния отбор на България ветеран се отличи с 16 точки.
Матей преследва петата си титла на Италия, като и четирите досега са завоювани с настоящия му отбор – съответно през 2008, 2011, 2013 и 2015 година.
Мач №5 е на 17 май, а домакин ще бъде в Тренто.