Кристъл Палас разкри Ман Юнайтед

0
0
242

Кристъл Палас препъна Манчестър Юнайтед в битката за титлата в Англия. “Червени дяволи” завършиха 1:1 в мач от отложения 7-и кръг и така не успяха да съкратят с много преднината на лидера във Висшата лига – Арсенал. Юнайтед има 39 точки, докато “топчиите” са на върха с 47 т.

Бруно Фернандеш откри резултата в на първата част, след като завърши брилянтна многоходова акция. Палас изравни в самия край след чудесен гол от фаул на Майкъл Олизе в добавеното време.
Така серията на “червените дяволи” от 9 поредни победи във всички турнири приключи. През уикенда момчетата на Ерик тен Хаг сломиха и шампиона Ман Сити.
В края на срещата един от основните футболисти в средата на терена за Юнайтед – Каземиро, си извади жълт картон. Това бе негов 5-и през сезона и бразилецът ще пропусне дербито с Арсенал в неделя.

От първата минута за Юнайтед стартира новото попълнение Вут Вегхорст. “Червените дяволи” започнаха по-уверено срещата. В 7-ата минута след чудесно двойно подаване Рашфорд бе изведен зад гърба на защитата на Палас. Звездата на Юнайтед навлезе в наказателното поле, но сам се затвори и не успя да нанесе точен удар. Силен шут от воле на Люк Шоу профуча в аут в 16-ата мин.
Каземиро изведе с чудесен пас Антони. Бразилецът надбяга двама защитници на Палас, но не успя да насочи топката в мрежата на Гуаита в 21-ата мин. Вут Вегхорст бе най-близо до гол в 31-ата мин. Новият нападател на “червените дяволи” засече с глава центриране, но ударът му мина над горната греда. Гредата спаси Юнайтед в 40-ата мин.
Одсон Едуард получи и мигновено стреля. Топката летеше към мрежата на Де Хея, но испанският вратар със сетни усилия я изби в горния стълб.
Юнайтед удари в края на първата част. Ериксен бе изведен на фланга от Рашфорд. Английският национал видя свободния в наказателното поле Бруно Фернандеш. Капитанът на “червените дяволи” пое и с мощен шут от около дузпата разстреля Висенте Гуаита.

В началото на втората част домакините опитаха да натискат Юнайтед, но без сериозен успех. В 55-ата мин срещата бе прекъсната заради фен, който нахлу на терена. Вместо да иска да злорадства или да промотира някаква общност, привърженикът просто извади телефона си и си направи селфи с Каземиро, след което стюардите го извадиха от терена. Малко след час игра Рашфорд проби мощно и стреля. Ударът му обаче излезе в аут. В 72-ата минута резервата Скот Мактоминей падна в наказателното поле и всички играчи на Юнайтед се нахвърлиха върху рефера с претенции за дузпа. След консултация с ВАР обаче съдията не промени решението си и играта продължи. Ново спасява на Де Хеа остави резултата 1:0. Марк Гехи надскочи всички след корнер, но стражът на “червените дяволи” спря силния му изстрел с глава в 75-ата мин.
Набезите на Кристъл Палас към вратата на Юнайтед ставаха все по-чести в заключителните минути на срещата. Така се стигна до добавено време. Кристъл Палас получи пряк свободен удар около границата на наказателното поле. Зад топката застана Майкъл Олизе. Крилото изпрати неспасяемо кълбото в горния ъгъл на Де Хея, който само я изгледа как тя влетя в мрежата му. В третата минута от добавеното време Гарначо стреля, но Гуаита спаси.