Новият Орландо изненада Клипърс като гост

0
0
275

Орландо победи като гост Лос Анджелис Клипърс със 103:96 т. и така прекъсна серията на домакините от шест поредни победи. Меджик, които бяха с 13 загуби в последните 15 мача, постигнаха изненадващ успех срещу един от отборите в най-добра форма в НБА, които само преди ден разбиха един лидерите в лигата Милуоки Бъкс със 129:105. Освен всичко друго “магьосниците” от скоро са и без основното си ядро от играчи Никола Вучевич, Аарън Гордън и Еван Фурние, с които се разделиха в края на трансферния прозорец.

За обновения Орландо с най-много точки 18 за победата се отличи младото крило Чума Океке. Той добави още 4 борби, 2 асистенции и 3 откраднати топки. Освен него с двуцифрен точков актив завършиха само състезатели, които се включиха от резервната скамейка. Терънс Рос се завърна след контузия, отбелязвайки 15 точки, а Мо Бамба реализира 12 т. и 8 борби. Дошлите от Чикаго Булс като част от сделката за Вучевич Ото Портър Младши и Уендъл Картър-младши също направиха прилично представяне за малкото време, което играха. Първият завърши с 13 т., 7 борби и 4 асистенции за 21 минути, а Картър отбеляза 11, 6 борби и по 3 асистенции и блокирани стрелби в едва 18 минути на игрището. Силно се представи и плеймейкърът Майкъл Картър-Уилямс. Той се разписа с 8 точки, 7 борби, 9 асистенции, 3 откраднати топки и 2 чадъра.

За домакините отново над всички бе звездата Кауай Ленард с 28 т., 5 борби и 5 асистенции. За тима участие във втори пореден мач не взе другият лидер на тима Пол Джордж, а Маркъс Морис, който изнесе силен мач срещу Милуоки предишната вечер, също остана извън игра поради контузия. Продължава отсъствието на титулярния център Серж Ибака, а новопривлеченият от Атлатна Хоукс Раджон Рондо все още не е готов са игра. В тяхно отсъствие Люк Кенард, който започна като титуляр във втори пореден мач, записа 17 т., а пойнт-гардът Реджи Джаксън приключи с 15, 3 борби и 7 асистенции. Центърът Ивица Зубац се отличи с дабъл-дабъл от 14 т. и 13 борби, но Клипърс допуснаха късен обрат и след като водеха с 93:86 две минути и половина преди края, допуснаха гостите да отбележат 11 поредни точки и с това да откраднат победата в мача.

Класиране в НБА след изиграните срещи от тази нощ:

Източна конференция
Атлантическа дивизия:
Филаделфия 76 (32-15), Бруклин Нетс (32-15), Ню Йорк Никс (24-23), Бостън Селтикс (23-24), Торонто Раптърс (18-29)
Югоизточна дивизия: Шарлът Хорнетс (24-22), Атланта Хоукс (23-24), Маями Хийт (23-24), Вашингтон Уизардс (17-29), Орландо Меджик (16-31)
Централна дивизия: Милуоки Бъкс (29-17), Индиана Пейсърс (21-24), Чикаго Булс (19-26), Кливланд Кавълиърс (17-30), Детройт Пистънс (13-33)

Западна конференция
Северозападна дивизия:
Юта Джаз (35-11), Денвър Нъгетс (29-18), Портланд Трейл Блейзърс (28-18), Оклахома Тъндър (19-27), Минесота Т’уулвс (11-36)
Тихоокеанска дивизия: Финикс Сънс (32-14), ЛА Клипърс (32-17), ЛА Лейкърс (30-17), Голдън Стейт Уориърс (23-24), Сакраменто Кингс (22-25)
Югозападна дивизия: Далас Маверикс (24-21), Сан Антонио Спърс (23-21), Мемфис Гризлис (22-22), Ню Орлеанс Пеликанс (21-25), Хюстън Рокетс (13-33)